Parkinson

Hastalık Belirtileri ve Tedavi Süreci

İleri yaşlarda beyin dopamin salgısının azalması ile oluşan hareket bozukluğu ve istem dışı hareketlere yol açan hastalıktır. Belirtileri;

  • El titremesi
  • Yataktan kalkamama
  • Ağır yürüme...

Devamını Oku

Kalça Protezi

Hastalık ve Tedavi Süreci

Kalça ekleminin uzun dönem içinde kireçlenmesi, bozulması ile eklemin yapay bir eklemle değişmesi işlemidir. Kalça ekleminin kireçlenmesi; zaman içinde ağrı ve hareketlerde kısıtlanma yaşam kalitesinde düşüşe sebep olur. Oturduğu yerden kalkması, yürümesi her geçen gün daha da zorlaşır.

Bu tutulmalar ve hareketlerdeki kısıtlılık bel ve diz ağrılarını da tetikleyecektir. Varsa kilo vermek, bu tür şikayetleri azaltsa bile protez uygulaması kaçınılmazdır.

Devamını Oku

Felç ( İnme, Hemipleji )

Hastalık ve Tedavi Süreci

Beynin bir tarafında oluşan hasarla, vücudun diğer tarafında hareketsizlik oluşmasıdır. Beyin sol tarafında oluşan hasarla vücudun sağ tarafında, güçsüzlük oluşur. Sol beyin hasarında hafıza ve konuşma fonksiyonları daha çok etkilenir. Sağ beyin hasarında vücut sol tarafında güçsüzlük oluşur. iletişim becerileri daha çok etkilenir.

Felçi Hastada Görülen Belirtiler

Yaşam Koçu

Günümüzde,özellikle büyük şehirlerde hepimiz çalışıyoruz.Ama sadece çalışıyoruz..Herkes bir vakit fakirliği yaşıyor.Kalan zaman ise ,kişiye yetmiyor.Olabildiği kadar kendimizden sonraki nesil için uğraşmaktayız.Önceki nesli oluşturan anne babaya ayrılan vakitte yaklaşık 10 yıldır bitti.Malumunuz bayramlar vardı,onunda adı tatil oluverdi.

Devamını Oku

Travmatik Rehabilitasyon

Bu vakaların çözülmesinde modern yöntemler ve bilgi birikimleri kullanılarak olumlu sonuçlar alınabilmektedir. Travmatik beyin hasarı her yaşta kişinin başına gelen durumlardan biridir. Genellikle motosiklet ve araba kazalarında bu sorun meydana gelmektedir. Travmatik vakaların önüne geçmek için kask ve emniyet kemeri kullanımına dikkat etmek gerekir. Bu kullanımlar hayat kurtardığı gibi bu tür vakaların da engellenmesini sağlayacaktır.

Devamını Oku

Alzheimer

Alzheimer hastalığı günümüzde pek çok kişide görülen bir hastalık olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu hastalık ile karşılaşanların yanında hastalığa sahip olanların çevresindeki duygu durumu da bu hastalığın bu derece önemli olmasına yol açmaktadır. Psikolojik olarak zor bir durum olduğu gibi sağlık açısından da oldukça dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Devamını Oku

MS Hastalığı

Ms hastalığı, hareket aksaklığı yarattığı gibi güçsüzlük ve halsizlik hissi ile de sizi uyarabilir. Ataklar halinde görüldüğü için zaman zaman sizin yaşamanızın kalitesini de etkiler. Bu nedenle konuşma ve görme bozukluğu gibi etkileri de olmaktadır. Kadınlar ise ms hastalığına erkeklere göre 2 kat daha fazla yakalanır. Bu belirtiler kişiden kişiye göre değişkenlik gösterdiği için net bir ibare de bulunmamaktadır.

Devamını Oku

Lenf Masajı

Lenf drenaj masajı vücudumuzun iç organların temizliğinde ve atıkların giderilmesinde görev alan lenfatik sistemlerini çalıştırarak sağlığı arttıran masaj olarak bilinmektedir. Şişkinliği gideren ve ödem atan masaj olarak bilinmektedir.

Devamını Oku
0 533 516 62 54